Publisher Theme
I’m a gamer, always have been.

Sokağa Çıkma Yasağında Alkol Satışı Yapılmayacak

0

Bildiğiniz üzere artık haftasonlarını covid-19 sebebiyle evlerimizde geçirmekteyiz. Uygulamaya geçeli 1 haftasonu oldu ve ikinci haftasonuna doğru koşar adımlarla ilerliyoruz. Günler geçtikçe tedbirler arttırılmaya devam ediyor. Yalnız bu sefer ki kısıtlama ve tedbir’in coronaviüs ile ne alakası olduğu açıklanamıyor. Çünkü bu seferki tedbir alkol satışına yönelik. Bundan sonra ,  Hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağında alkol satışı yapılmayacak.

NTV’nin aktardığı habere göre, sokak kısıtlaması uygulanan hafta sonlarında, marketlerde alkol satışı yapılmayacak.

Haftasonu yasağında neden alkol sayılmayacak ?

Alkol yasağı ile alakalı yapılan açıklama şu şekilde : Sokağa çıkma yasağı uygulanan hafta sonları marketler 10.00 ile 17.00 saatleri arasında hizmet verebiliyor. Ancak tekel ruhsatı olan işletmeler hizmet veremiyor. Yetkililer tarafından, haksız rekabetin önüne geçilmesi için hafta sonu alkol satışı yasağı alındığı belirtiliyor. Buna göre, Cumartesi ve Pazar günleri açık olan market ve bakkalarda alkol satışı yapılmayacak.

Bu açıklama toplumun büyük bir bölümünü tatmin etmiş değil. İdealojik olarak alınan kararlar olduğu görüşünde vatandaş toplanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.