VayBeee Dedirten Site

Kafe ve Restoranlar için Yeni Gelişme: Ne Zaman Açılacak?

Pandemi döneminde büyük zarar eden bir sektör de hiç şüphesiz Kafe ve Restoranların olduğu Gıda ve Hizmet sektörleri. Kafe ve restoranların ne zaman açılacağı işletme sahipleri ve çalışanlar için en çok merak edilen konuların başında geliyor. Hükümette ve Sağlık Bakanlığı’nda yapılan toplantılarda, kafe ve restoranlar hakkında çok sayıda öneri konuşulmakta. Peki kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte gelen son gelişme.

Kafe ve Restoranlar Ne Zaman Açılacak?
Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, bir dizi kararlar alınacak. Vaka sayısının geriye doğru seyrinin devam etmesi durumunda mart ayı için daha önce planlanan çalışmaların hayata geçilebileceği aktarılıyor. Hükümette ve Sağlık Bakanlığı’nda yapılan değerlendirme toplantılarında çok sayıda öneriler ortaya atıldı.

Bu öneriler şu şekilde:

Bulaşın azaltılması için kafe, restoran ve lokantaların kapalı bölümlerinin sadece %30 kapasiteyle açılması ile oturma süresinin 45 dakikayla sınırlandırılmasını önerenler oldu.

Bu mekanların açık alanlarının ise yüzde 50 kapasiteyle kullanılabileceği önerildi.
Henüz kafe ve restoranların ne zaman açılacağı ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunuyor. İlerleyen günlerde gerçekleştirilmesi beklenen kabine toplantısında kafeler ve restoranlar ile ilgili bir kararın alınıp alınmayacağı henüz bilinmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.